Prichádza Budúcológia, nové Zápisky z budúcnosti

Dnes spúšťam nový projekt Budúcológia, voľné pokračovanie Zápiskov z budúcnosti. Tie som začal publikovať koncom minulého roka ako blogy po mojej návšteve na Singularity University. Vzniklo vtedy 5 článkov o exponenciálnom svete, umelej inteligencii, digitálnej biológii a medicíne, samoriadiacich autách a robotike a o virtuálnej a rozšírenej realite. Potom prišli Vianoce a… moje písanie zrazu nebolo kompatibilné s dostupným časom 🙂

Ani po niekoľkých mesiacoch však nadšenie pre budúcnosť a technológie neopadlo. Naopak; rozmýšľal som, ako sa im venovať pravidelnejšie. Nielenže sme ešte nevyčerpali všetky oblasti, ktoré sme riešili na Singularity University, ale aj v tých, o ktorých som už písal, čudujsasvete, svet nestojí a prichádzajú nové a nové posuny.

Zároveň tieto témy považujem za mimoriadne dôležité pre svet súčasný, aj ten zajtrajší, pretože si myslím, že väčšina z nás (vrátane mňa) si stále nedokáže predstaviť, aké zásadné dopady môžu mať na náš každodenný život, ľudstvo aj planétu. Ak sa nám podarí spoločne dostať ich viac do povedomia, diskutovať a rozmýšľať o nich, verím, že dokážeme vytvoriť svet, ktorý bude pre čo najviac ľudí lepší. (Okej, vypínam patetický mód. Ale iba trochu!)

Už v najbližších dňoch začne pribúdať aj nový obsah. Všetky články som z pôvodného blogu presunul aj sem, takže zatiaľ si môžete osviežiť pamäť (možno bude výbuch hlavy už o niečo menší). Verím, že vás to správne navnadí aj na ďalšie témy, ktoré prídu: peniaze, bezpečnosť, 3D tlač a výroba, internet vecí, vzdelávanie, trendy v spoločnosti – aj toto všetko exponenciálne technológie s určitosťou zasiahnu a transformujú. Zápisky sa budú skracovať, ale budem sa snažiť ich prinášať pravidelne – alebo aspoň častejšie. Nezabudnite teda sledovať náš Facebook a Twitter, kde budeme prinášať aj aktuálne správy, novinky a zaujímavé zdroje.

Držte palce a sebe klobúky, pôjdeme… do kopca! 🙂

Diskusia

Pridaj komentár:

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.